Baldų gamyba

pagal individualius užsakymus

Tel.: +370 621 39098
 info@baldukatalogas.lt
______________

Dirbame visoje Lietuvoje!

Iškvieskite vadybininką

į namus bet kuriuo Jums

patogiu metu.Baldai mini apartamentams

2016-12-19 :: Baldai mini apartamentams

Devyniskart devyni: baldai 81 pėdos mini apartamentams

Jei manote, kad maždaug 80-ies kvadratinių metrų dydžio butas yra mažas, tuomet pabandykite įsivaizduoti viešnagę mažesniame nei 35 kvadratinių metrų bute. Būtent tai ir buvo didžiausias iššūkis Vankuveryje gyvenančiam dizaineriui Calenui Knaufui. Jis turėjo įrengti ~27 kv. metrų patalpas.

Teisiškai tokie itin maži miesto vienetai vieniems gyventojams gali būti išnuomoti ne ilgesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui, ir juose privalomai turi būti vandens mazgas... ir nieko daugiau. Tokie laikini maži būstai įrenginėjami tikintis kuo mažesnių sąnaudų. Šiuo atveju medžiagos turėjo būti nebrangios, tačiau kartu ir tvirtos bei kokybiškos.

Įrenginėjant mažutį būstą, daugiausia dėmesio buvo skiriama mobiliems ir bent kelias funkcijas vienu metu atliekantiems baldams. Siekta sukurti ir baldų, kurie tarnautų kaip spintos, kur būtų galima trumpam pasidėti ar laikyti daiktus. Kurti sudedami vieni į kitus baldai, užimantys santykinai nedaug vietos. Propaguotas minimalizmas kuriant detales dar labiau sustiprino dizainerio idėją.

Mintimis dalinosi ir pats dizaineris: „Kai dirbama kambaryje, kurio plotas – vos 9x9 kvadratinės pėdos, atrodo, kad beveik viskas užima daug vietos, todėl sukurti neperkrautą, vizualiai lengvą interjerą buvo mūsų prioritetas. Kur tik įmanoma, naudojome atvirų rėmų baldus ir kitus erdvės neužgriozdžiančius elementus, užuot rinkęsi uždaras konstrukcijas. Kai reikėjo plokštumos, naudojome išlenktą plieną – jis tiesiog mažiau krenta į akis.“

Kabykla rūbams pagaminta be durelių, taigi ją buvo galima padaryti gilesnę ir mažiau matomą kambaryje. Viską tvarkingai sudėliojus savo vietose kambarys atrodo šiek tiek didesnis. Kasdieniai elementai sudėti taip, kad būtų žmogui po ranka, tačiau nekliūtų ir nesudarytų netvarkos įspūdžio – pavyzdžiui, įvairūs laideliai paslėpti už rašomojo stalo.

 

9x9 kolekcijos baldus, sukurtus dizainerio CalenoKnaufo, galite pamatyti šiame klipe.

Straipsnio nuotraukos

Įvertinkite straipsnį